IV. Teremlabdarúgó Torna - Nagykőrös!
W. 2008.01.24. 20:02
Mint ismert, csapatunk hétvégén - korábban honlapunkon már beszámoltunk róla - a IV. Teremlabdarúgó Torna - Nagykőrös elnevezésű eseményen vesz részt (helyszín: 2750 Nagykőrös, Ceglédi út 24.; időpont: vasárnap 9.00). Ennek apropóján ma a kupa részleteit ismertetjük kedves látogatóink számára! Jó böngészést!

IV. Teremlabdarúgó Torna - Nagykőrös
U13-as korosztály: 2008. január 27. (vasárnap)
Részletek
A torna eredete
A Kőrisfa SE teremlabdarúgó tornát rendez versenylehetőség biztosítása végett több korosztályban. A negyedik alkalommal hagyományos január utolsó hétvégéjén megrendezésre kerülő torna remek lehetőséget teremt a sportág népszerűsítésére is. A meghívott csapatok Magyarországról, illetve a környező országokból érkezhetnek.
A torna helyszíne
2750 Nagykőrös, Ceglédi út 24. (Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakiskola és Kollégium)
A torna rendezője
Kőrisfa SE > 2750 Nagykőrös, Ceglédi út 26.
A torna főszervezője
Parázs György (Kőrisfa SE elnöke)
A torna kiemelt támogatói
Nagykőrös Önkormányzata, valamint Parázs és Társa Kft.
A torna időpontjai
- 2008. január 26. (szombat) > U16-os, U14-es, U12-es, U10-es, U8-as és U6-os korosztály.
- 2008. január 27. (vasárnap) > U17-es, U15-ös, U13-as, U11-es, U9-es és U7-es korosztály.
Elszállásolási és étkezési lehetőség
- Étkezés: szendvics rendelésre nyílik lehetőség (rántott szeletes szendvics: 300,- Ft).
Elszállásolás napi díja: 1 500,- Ft/fő!
A torna díjazása
Egy korosztályban maximum 8 csapat részvételével zajlanak a küzdelmek. Korosztályonként az 1. helyezést elérő csapatok kupát kapnak, továbbá az 1-3. helyezést elérő csapatok érem díjazásban részesülnek. Korosztályonként különdíjak is kiosztásra kerülnek.
A torna versenykiírása
- A pálya mérete: Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakiskola és Kollégium > 40 m x 20 m-es kézilabdapálya és az oldalvonalak mellett levő szabad terület.
- A játék időtartama: a mérkőzés „futóórával” 1 x 20 percig tart.
- A játékosok száma: a mérkőzést két csapat játssza 5-5 fővel, és ezek közül az egyik kapus.
- A labda mérete: 4.
- A torna lebonyolításának rendje: azokban a korosztályokban, ahol 8 csapat részvételével zajlik a torna, a csapatok négy fős csoportokba kapnak besorolást. A csoportokon belül körmérkőzéses rendszerben dől el a sorrend. A csoportok 1-2. helyezettjei, illetve 3-4. helyezettjei keresztbe játszanak egymással. Ezeknek a mérkőzéseknek a vesztesei játszanak a torna 3-4., illetve a 7-8. helyezéséért, míg a győztesek a torna 1-2., illetve 5-6. helyezéséért. Azokban a korosztályokban, amelyekben a tornán 8-nál kevesebb csapat vesz részt, körmérkőzéses rendszerben dől el a végső sorrend. A tornán a 8 csapat részvételével zajló korosztályokban a csoportmérkőzéseken győzelemért 3, eldöntetlen eredményért 1, míg vereségért 0 pont jár. A továbbjutást sorrendben a gólkülönbség, a több szerzett gól, az egymás ellen elért eredmény, az egymás ellen elért gólkülönbség, az egymás ellen szerzett több gól és a fair-play dönti el. Ha ezek után sincsen döntés, akkor sorsolást végeznek, hogy a továbbjutás sorrendje kiderüljön. A keresztbe játszások és a helyosztó mérkőzések során eldöntetlen eredmény esetén 3-3 büntetőrúgás dönt a továbbjutásról (ha ezek után sincsen döntés, akkor felváltva további büntetőrúgásokat kell elvégezni az első hibáig). A tornán a 8-nál kevesebb csapat részvételével zajló korosztályokban a mérkőzéseken győzelemért 3, eldöntetlen eredményért 1, míg vereségért 0 pont jár. A végső helyezések sorrendjét a gólkülönbség, a több szerzett gól, az egymás ellen elért eredmény, az egymás ellen elért gólkülönbség, az egymás ellen szerzett több gól és a fair-play dönti el. Ha ezek után sincsen döntés, akkor sorsolást végeznek, hogy a végső sorrend kiderüljön.
- A büntetőpont: 7 m-re van a kapuvonal közepétől.
- A csere: folyamatosan lehet cserélni az alapvonalnál. Egy játékos többször is cserélhető.
- A bedobás: szabályos bedobással lehet játékba hozni a labdát. A bedobás helyétől az ellenfél játékosainak minimum 2 m-re kell lenniük.
- A hazaadás: a kapus nem foghatja meg.
- A sarokrúgás: van, még kapusról is az alapvonalon túljutó labda esetén.
- A kapus a kapuvonalat ellenfélről elhagyó labdát (nem a kapufák között) földről, állított helyzetből, vagy kidobással hozhatja játékba. Ebben az esetben a labdát csak akkor lehet átjuttatni az ellenfél térfelére, ha az előtte már lepattant a saját térfélen, vagy ha valaki már hozzáért a saját térfélen. A kapus a játékban levő, és szabályosan a kezében birtokolt labdát átdobhatja az ellenfél térfelére, de nem rúghatja át (ellenkező esetben közvetett szabadrúgás jár az ellenfél javára oldalról, a felezővonalnál).
- Figyelmeztetés: kettő perces kiállítás (sárga kártya) a mérkőzésről. Egy játékos egymás utáni két kettő perces kiállítás (sárga kártya) esetén már nem játszhat tovább a mérkőzésen, azonban két perc eltelte után cserejátékos beállhat.
- Piros kártyás kiállítás: végleges kiállítás a mérkőzésről, amely után a játékosnak automatikusan ki kell hagynia a következő mérkőzést. Végleges kiállítás esetén öt perc eltelte után cserejátékos beállhat.
- Ha a labda a játéktér felett valamilyen tárgyhoz ér, akkor közvetett szabadrúgás jár az ellenfél javára oldalról, a felezővonalnál.
- A bedobást, illetve a pontrúgásokat 4 másodperc alatt el kell végezni!
- A sorfal távolsága a letett labdától minden eseteben 3 m kell, hogy legyen!
A torna egyéb rendelkezései
- Minden mérkőzésről jegyzőkönyv készül, amelyen feltüntetik a gólszerzőket, a büntetett játékosok számát és nevét!
- Minden játékosnak hoznia kell diákigazolványát vagy tagsági igazolványát és Társadalombiztosítási kártyáját (külföldi játékos esetében az útlevél kötelező), melyeket a csapatvezetőnek a nevezési listával együtt le kell adnia a zsűri asztalhoz!
- A csapatvezetők a tornán résztvevő valamennyi csapat bármelyik játékosának igazoltatását kérhetik!
Minden más esetben a FIFA érvényben lévő, futsalra vonatkozó játékszabályait kell figyelembe venni!
|