Google

Kikapcsolódás

Okosság

Legfrissebb hírek és érdekességek
Legfrissebb hírek és érdekességek : Eldöntetlen lett a rangadó végeredménye, folytatódik a "versenyfutás"!

Eldöntetlen lett a rangadó végeredménye, folytatódik a "versenyfutás"!

W.  2009.04.05. 20:20

A hétközben az AC Villám ellen 19 - 1-es győzelmet arató, így aktuális listavezető Rákosmenti TK-Vasló Kft. ellen lépett pályára csapatunk ma 15.00-tól a Budapesti Labdarúgó Szövetség, Serdülő U14 ('95) bajnokság 19. fordulójában. Az alapszakasz záró fordulójának rangadójára sport clubunk füves centerpályáján kora nyárias, napsütéses időjárási körülmények mellett került sor. Utánpótlás mérkőzéseken ritkán látni annyi érdeklődőt, mint ahányan kíváncsiak voltak a mai találkozónkra. A Rábel Alfréd játékvezető által felügyelt összecsapás mind a két csapat részéről fegyelmezett védő játékkal indult. Szinte tapintani lehetett a feszültséget a játéktéren, a kispadok környékén és a nézőtéren egyaránt. A korszerűen és tudatosan játszó ellenfelünk nem találta rajtunk a rést, pedig a támadói nagyon agilisan próbálkoztak. A mérkőzés igazi érdekességét az adta, hogy nekünk viszont több olyan, főleg kontra támadásunk volt, amely végén nagyobb összpontosítással akár vezetést is szerezhettünk volna. Az első félidőben az itt is és ott is adódó gólhelyzetek ellenére nem esett egy találat sem. A szünetben Wágner Ádám, csapatunk vezetőedzője lecserélte az ezúttal a bal oldali támadó középpályás pozíciójában játszó Szobotkát, és Erdészt küldte a helyére, illetve megcserélte az ék posztján játszó Hőgyét a támadó középpályás szerepkörében játszó Pozsárral. A második játékrész kis túlzással álomba illően indult. A 45. percben a támadó térfél közepén Pozsár lépett ki a labdával az ellenfél védekező játékosai közül, majd a büntetőterületen belülre vezette, végül 10-12 m-ről, a kijövő kapus bal lába mellett, jobb lábbal a kapu bal alsó sarkába passzolta (1 - 0). Alig telt el egy kis idő, a 47. percben már kétgólosra növeltük az előnyünket. A gólszerző ismét Pozsár volt. Ezúttal Erdész indította a támadó térfél közepén. Pozsár hasonlóan, mint az első találatánal, lendületesen bevezette a labdát a büntetőterületen belülre, majd 14-16 m-ről, a kijövő kapus bal keze mellett, jobb lábbal a kapu bal alsó sarkába passzolta (2 - 0). Ezt szinte ugyanúgy tette, mint az első találatánál. A 2 - 0-s állás még az eddigieknél is jobb teljesítményre sarkallta ellenfelünket. Óriási nyomás nehezedett a kapunkra, de még így is benne volt a találkozó menetében, ha még egy gólt szerzünk, az már szinte behozhatatlan lett volna. Sajnos, nem így lett. A 65. percben gólt kaptunk, miután a védekező térfélen a vendég csapat egyik játékosa által elvégzett szabadrúgás a sorfalunkról kipattant, és ugyanez a játékos élt a lehetőséggel, szépített (2 - 1). A kapott gól után Wágner Ádám lecserélte Hőgyét. Helyére, a középső támadó középpályás pozíciójába Rendeket állította be. A 69. percben Simon is beállt. Pályára lépését egy sajnálatosan súlyos sérülés előzte meg. Erdősi egy szerelési kísérlet közben a földre került, és amikor letámaszkodott, a jobb karjára véletlenül rálépett az ellenfél egyik játékosa. Emiatt a csuklója leragadt a talajra. Az összecsapás után a Szent János Kórházban kettős törést állapítottak meg. Eltörött a csuklócsontja és az alkarjának singcsontja. Válltól kézfejig tartó gipszet kapott. Előre láthatóan 4-5 hétig kell viselnie, majd legalább 1-2 hetes regeneráció következik. Szóval, Simon Erdősi helyett folytatta, de nem a bal oldali szélső hátvéd posztján, hanem a középső támadó középpályás szerepkörében, ahonnan Rendek került Erdősi megüresedett helyére. A következő jelentősebb történés a mi szemszögünkből akkor volt, amikor a 71. percben Pozsár sárga kártyás figyelmeztetést kapott a játékvezetőtől a labda sípszó utáni elrúgásáért. A 75. percben kiegyenlítettek a rákosmentiek. Az egész mérkőzésen jól védő Bálint kapusunk a védekező térfél jobb oldaláról érkező távoli szabadrúgást követően rosszul futott ki a kapuból, így átjutott a labda felette, amely zavartalanul pattogott a kapuba (2 - 2). A találkozó lefújása előtti percekben Pozsár a harmadik gólját is megszerezhette volna, de óriási ziccerhelyzetben hibázott. Így, a végeredmény maradt a 2 - 2-es eldöntetlen. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy Bodzay kapusunk ezúttal nem lépett pályára. 19 forduló után csapatunk a dobogó 3. fokáról kezdheti meg a rájátszást. A Kőbányai ISE, mivel ma késő délután 9 - 0-ra legyőzte a Tabáni Spartacus SKE-t, így velünk szemben 3 pontos előnnyel vezeti a táblázatot. Mai ellenfelünk, a Rákosmenti TK-Vasló Kft. 1 ponttal előz meg minket. A mögöttünk levő csapatok is pontkülönbségben közel vannak hozzánk. Összességében, teljesen nyílt küzdelem várható a felső házban akár a dobogós, akár az alsóbb helyekért. A bajnokság az április 18-19-i (szombat-vasárnap) hétvégén folytatódik.

Budapesti Labdarúgó Szövetség

Serdülő U14 ('95), 19. forduló

Kelen SC - Rákosmenti TK-Vasló Kft.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

2 - 2 (0 - 0)

Kattints a képre a teljes mérethez!

Játékvezető:

Rábel Alfréd

Csapatunk az alábbi összeállításban lépett pályára:

Bálint (7)

Göbl (7), Nagy Á. (8), Berényi (8), Erdősi (7)

Béla (7)Bernáth (6)

Nagy D. A. > csapatkapitány (7)Pozsár (7), Szobotka (6)

Hőgye (5)

Bálint Krisztián Imre (1995. 05. 18.) > kapus és mezőnyjátékos

Göbl Szeverin (1995. 07. 22.) > mezőnyjátékos     Nagy Ádám (1995. 06. 17.) > mezőnyjátékos     Berényi Andor Áron (1995. 09. 22.) > mezőnyjátékos     Erdősi Ákos Márk (1995. 05. 05.) > mezőnyjátékos

Béla Márton Kristóf (1995. 11. 24.) > mezőnyjátékos     Bernáth Péter (1995. 02. 20.) > mezőnyjátékos

Nagy Dániel Attila (1995. 12. 27.) > mezőnyjátékos >>> csapatkapitány               Pozsár Attila (1995. 03. 27.) > mezőnyjátékos               Szobotka Krisztián Tibor (1996. 06. 17.) > mezőnyjátékos

Hőgye Bence (1995. 07. 25.) > mezőnyjátékos

A labdarúgó neve mögött levő zárójelben kék színnel az 1-től 10-ig terjedő skálán elért osztályzata van feltüntetve (az 1-es a leggyengébb, míg a 10-es a legerősebb osztályzat)!

Az a labdarúgó osztályozható, aki az osztályozandó esemény teljes időtartamának minimum 20%-át aktívan a pályán töltötte!

Kapusposzt esetén az előbbi feltételen túl az a labdarúgó osztályozható, aki a posztjának megfelelően az osztályozandó esemény képe alapján aktív tevékenységet folytatott!

Kispadunkon az alábbi kapus és mezőnyjátékos foglalt helyet:

Bodzay

Bodzay Áron (1995. 08. 18.) > kapus és mezőnyjátékos

Kispadunkon az alábbi mezőnyjátékosok foglaltak helyet:

Erdész, Rendek, Simon

Erdész Dávid Norbert (1995. 03. 17.) > mezőnyjátékos     Rendek Zoltán Máté (1995. 06. 29.) > mezőnyjátékos     Simon Balázs (1995. 07. 13.) > mezőnyjátékos

Cseréink:

Szobotka helyett Erdész (5) /a szünetben/, Hőgye helyett Rendek (-) /65. percben/ és Erdősi helyett Simon (-) /69. percben/

Bodzay (-) nem lépett pályára!

A mérkőzés eredményének alakulása:

Pozsár (1 - 0) a 45., Pozsár (2 - 0) a 47., 2 - 1 a 65. és 2 - 2 a 76. percben

Sárga kártyás figyelmeztetésben részesülő mezőnyjátékosunk:

Pozsár (sípszó után a labda elrúgásáért) a 70. percben

Wágner Ádámnak, csapatunk vezetőedzőjének a mérkőzés utáni nyilatkozata:

Wágner Ádám (1986. 03. 13.) > vezetőedző "A mögöttünk hagyott 4 fordulóban a bajnokság élmezőnyével játszottunk. A megszerezhető 12 pontból 7-et gyűjtöttünk. Ki-ki döntse el, hogy ez milyen teljesítmény. Nem szeretnék a becsületesség lovagja lenni, de véleményem szerint, Pozsár mind a két gólja finoman szólva is vitatható volt. Az első találatánál Béla kezéről került elé a labda, a másodiknál pedig lesállásról indult. Ez persze, semmit nem von le az érdemeiből, higgadtan értékesítette a lehetőségeit. Sajnálom, hogy a kétgólos előny is kevés volt a 3 pont itthon tartásához. Nem vagyok elégedett, de elégedetlen sem! Szakmai szempontból, a taktikai változatosságot tekintve rövid edzői pályafutásom egyik legemlékezetesebb meccse volt a mai. Ellenfelünk remekül játszott, de mi is! A pályán levő 22 játékos és a cserék is minden idegszállal a feladatukra koncentráltak. Úgy érzem, mi magunk, hetek óta feszegetjük a határainkat, de nem adjuk fel! Optimistán várom a rájátszást, teljesen nyílt a bajnokság! Erdősinek ezúton is jobbulást kívánok, és üzenem neki, ne aggódjon, jónéhány hét múlva onnan folytathatja, ahol most abbahagyta! Bodzay kapusunkat ma nem állítottam be, de egyszerűen nem éreztem úgy, hogy akár neki, akár Bálint kapusunknak jót tett volna, ha a kapuscserével >>belenyúlok<< a meccsbe."